niedziela, 25 września 2016

Ciągle mało doskonała


Z figurą różnie bywa. Z metabolizmem także. Wiadomo, że nikt z nas nie jest idealny. I mimo wszystko każdy znajdzie jakieś ,, ale ... " .

Mało kto akceptuje się w pełni. Zawsze jest, że jak ma się ładny uśmiech to brzydki nos, lub ma płaski brzuch, ale mały biust.
I tak w kółko. Coś musi nie grać.
Ja również ciągle wyszukuję w sobie niedoskonałości. Mimo tego, że ćwiczę ponad rok widzę jeszcze tu i ówdzie za dużo. Mój brzuch dalej posiada fałdkę. Nogi dalej cellulit, a biust coraz mniejszy. Usta też nie pełne. I mogłabym tak jeszcze wymieniać i wymieniać. Ale czy mi to w czymś pomoże? Jedynie popsuje samopoczucie. Nic więcej. Każda ładna dziewczyna znajdzie jeszcze ładniejszą od siebie.
Nasza natura jest zbyt skomplikowana by ją zrozumieć.
Porównujemy się z tymi lepszymi, a nigdy nie z tymi ,, gorszymi" . Jesteśmy zdrowi, mamy 2 nogi, dwie ręce, 2 oczu. Chyba to jest najważniejsze. W świecie bywają różne przypadki. Są ludzie niepełnosprawni, którzy czują się gorsi od nas. Postawmy się na ich miejscu. Jak oni muszą się czuć. Nie mają wpływu nad tym jacy są. Rodzą się bez ręki, bez nogi. A mimo to potrafią się cieszyć życiem bardziej od nas. Od tych którzy mają ,,wszystko".
Każdy jest inny.
 Jeden organizm trawi szybciej, drugi wolniej. Więc każdy będzie miał inną figurę.
ktoś ma niebieskie oczy, a ktoś zielone.
Ktoś ma duży biust, a ktoś duże pośladki.
Wszyscy są inni. przez co wyjątkowi.
Każdy jest piękny na swój sposób.
I mimo ,, niedoskonałości" każda piękność objawia się nie przez to co na zewnątrz, lecz przez to co w środku.
Zawsze już będzie tak, iż będziemy szukać jakichś negatywnych cech u siebie.
Lecz czy nie lepszym rozwiązaniem jest szukać tych pozytywnych?
Jeżeli ja sama uważam, że mój brzuch nie jest dalej idealny to powinnam sobie powiedzieć, że jest lepszy niż kilka lat temu. I jeżeli będę walczyć dalej to w końcu osiągnę swój ideał.
Aby być w pełni szczęśliwym należy w pełni siebie akceptować.


Kurtka H&M
Top SinSay
Spodnie Reserved
Buty CCC